Ką vertėtų žinoti, nusprendžiant įsigyti medžio masyvo baldus!?

Pirmiausia, prieš užsisakant medžio masyvo baldus, gerai pagalvokite ar Jums tokių reikia, nes jų gamybos procesas prasideda nuo medžių kirtimo ir įvertinkite, kad jie gaminami ilgiau nei baldai iš plokštės. Taip pat, individualių, vienetinių baldų gamyba prasideda nuo bendravimo su klientu, sienų išmatavimo, dizaino kūrimo, lentos paruošimo, pjovimo, lamelių klijavimo, atskirų detalių pjovimo, šlifavimo, drožinėjimo, surinkimo, dažymo, paruošimo – baldinės furnitūros, rankenėlių, stiklų ir pan. sudėjimo, pakavimo, transportavimo ir montavimo ar pastatymo. Tai gi, gamybos procesas pakankamai ilgas ir užtrunka ne vieną savaitę.

Antra, tonuojant (dažant, beicuojant ar aliejuojant) medinį paviršių, ne visada galima išgauti tokią pat spalvą, kokią parodyta kataloge ar spalvų paletėje, pavyzdyje. Priklausomai nuo medienos rūšies, džiovinimo trukmės, sąlygų ir technologijos spalva gali skirtis keliais tonais, nors ir buvo dažoma laikantis visų standartų ar reikalavimų. Tonų pokyčius taip pat gali įtakoti ir lako padengimas. Todėl, jeigu sumanėte priderinti naujo baldų komplekto spalvą prie senesnių baldų ar antikvarinės indaujos, niekas negali garantuoti, kad jums tai tikrai pavyks. Laikui bėgant medinis baldas gali pakeisti atspalvį – patamsėti, išryškėti medžio raštas ar šakos.

Trečia – rievės. Dviejų visiškai vienodų medžių miške nebūna, tai gyvas organizmas, gamtos dalis, todėl ir rievių piešinys ant šalia pastatytų spintelių durelių, ar baldų gali visiškai skirtis. Ant pačios medienos toks skirtumas gali būti nežymus, tačiau tonuojant kai kurias medienos rūšis, pavyzdžiui ąžuolą, išryškėja rievės, o kartu ir jų piešinių skirtumai.

Ketvirta – užsisakydami medinius baldus norime gauti „tobulą gaminį“, bet individualius, vienetinius baldus, dažniausiai gamina žmogus. Todėl gamybos proceso metu dažnai dominuoja žmogiškasis faktorius ir kartais sunku išgauti balduose vienodumą ar idealumą. Todėl labai svarbu įvertinti ir suprasti tą faktorių, kad neklystančių nebūna, yra tik manančių, kad neklysta.

Penkta – nors ir gaminant baldus iš medžio masyvo laikomasi nusistovėjusių gamybos standartų, dažnai jau po kelių dienų atsiranda problemos: medis pradeda trūkinėti, gali atsirasti vidiniai įtrūkimai, kurie gamybos proceso metu nebuvo matomi, susikraipo durelės ir pan. Klysta tie, kurie mano, kad gamintojas padarė blogai ar norėjo parduoti nekokybišką gaminį. Medinis baldas, kaip ir gamta yra neprognozuojamas ir tikrai nežinai kokią šunybę jis gali iškrėsti. Tos visos šunybės dažniausiai išlenda pirmais metais, todėl reikia apsišarvuoti kantrybe ir nepatingėti informuoti apie jas gamintoją.

Pagrindiniai medinių baldų privalumai – ilgaamžiškumas, patvarumas ir jaukumo pojūtis. Mediniai baldai gali tarnauti kelis šimtus metų. Juos taip pat sėkmingai galima restauruoti ir prikelti antram gyvenimui.

Didžiausi medinių baldų priešai – saulė, drėgmė, vanduo, didelis karštis ir didelis šaltis, ar staigūs oro pasikeitimai. Norint, kad šie baldai ilgai tarnautų neužtenka juos saugoti nuo mechaninio poveikio, temperatūros svyravimų, drėgmės ir dėmių, padengiant specialiomis priemonėmis, bet labai svarbu jiems surasti tinkamą vietą, kad nebūtų arti radiatoriaus ir lango. Nuo radiatoriaus sklindanti šiluma ir saulės spinduliai ilgainiui gali pakenkti: baldas ims skilinėti, keisti spalvą. Iš natūralaus medžio pagaminti baldai bijo karščio ir vandens. Todėl jei ant jo išsiliejo vanduo, nedelsiant reikėtų nusausinti. Nors baldai ir būna padengti karščiui atspariu laku, rekomenduojama, prieš statant karštą kavos ar arbatos puodelis, patiesti specialius padėklus.

Medis – gamtos dalis, vienetinis jos kūrinys, todėl neverta kovoti su gamta bandant užgožti baldo individualumą ir unikalumą, net ir tapdamas baldine žaliava, jisai išlieka gyvas ir neprognozuojamas. Todėl puoselėkime, mylėkime daiktus ir jie mums tarnaus ilgai. O svarbiausia mylėkime ir saugokime gamtą!

Ir dar – visi šie niuansai aktualūs tuomet, kai baldas yra užsakomas ir gaminamas individualiai. Jeigu norite turėti „idealiai“ pagamintą baldą, rekomenduojame jį nusipirkti parduotuvėje. Čia iš karto matysite, ką perkat, nors pasirinkimas ir bus pakankamai ribotas, turėsite vienodo tono, lygaus paviršiaus baldą. Ir duodame šimtą procentinę garantiją, kad Jums tikrai „neskaudės galvos“ jog mokėjote per daug, nes pirkdamas baldą iš parduotuvės, Jūs prie jo padirbėjote, gerai apsisprendėte dėl dizaino, spalvos ir t.t.

Surinkta iš ebaldai.lt