Patarimai, kaip įsirengti valgomąjį. Valgomasis – namų vizitinė kortelė

vitmedis valgomojo baldai

Ši buto ar namo dalis įgauna vis daugiau reikšmės: čia ne tik valgomi pietūs, bet ir priimami svečiai, kolegos, atliekami darbai ar tiesiog mėgaujamasi kava. Natūralu, jog kuo daugiau laiko yra praleidžiama valgomajame, tuo svarbiau  jį įsirengti gražiai ir racionaliai. Pateikiame kelis patarimus, kurie padės Jums susikurti tokį valgomąjį, apie kokį ir svajojote.

Valgomojo centras – stalas ir kėdės

Atsižvelgiant į šiuolaikinio ir nuolatos skubančio žmogaus dieną, jis valgomajame dažniausiai praleidžia tik vakarus – mat pusryčiai ir pietūs neretai valgomi mieste. Esant tokiai situacijai, kuomet valgomojo erdvė aplankoma tik antrojoje dienos pusėje, yra pravartu rinktis tamsesnes spalvas, kurios sukurs jaukumą ir atpalaiduos. Rinkdamiesi tamsaus medžio stalą ir tokias pat kėdes, tikrai neapsiriksite – šie baldai suteiks kambariui malonią atmosferą. Tiesa, nevenkite naudoti žvakių, kilimo ar toršero – tegu valgomojo interjeras būna itin jauki oazė.

Kitu vertus, jei daugiau laiko praleidžiate namuose, yra siūloma rinktis kiek šviesesnius baldus – tokiu būdu bus sukuriama šviesi ir žvali aplinka, kuri neapsunkins pusryčių ir pietų meto. Šviesiais baldais gali tapti ne tik stalas ir kėdės – kurdami interjerą, drąsiai naudokite šviesius stalviršius, indus ir užuolaidas. Be abejo, kėdės gali pasitarnauti ir kaip interjero detalės – eksperimentuokite ant kėdžių dėdami įvairiaspalves pagalvėles, kurios suteiks ne tik patogumo, bet ir trauks akį.

Detalės – kaip uogos ant torto

Kad ir kokį, regis, užbaigtą interjerą sukursite valgomajame, nepamirškite įtraukti ir smulkmenų. Maži, gražūs daiktai sukuria ne tik vientisumo jausmą, bet ir praturtina valgomojo erdvę, apjungia visus stambesnius daiktus, esančius kambaryje. Štai autentiška indauja, neįprastos žvakidės ar unikalios taurės, pirktos sendaikčių parduotuvėje, kaipmat užtikrins unikalų valgomojo įvaizdį. Taip pat nepamirškite ir staltiesių, vazonų su gėlėmis ir kelionių fotografijų, kurios padės išlaikyti atitinkamus atspalvius ir nuotaikas.

Erdvės ir spalvinių tonų derinimas – būtinybė

Panašu, kad šiuolaikiniuose būstuose yra atsisakoma mažų, dėžutes primenančių kambarėlių ir kone visos patalpos yra sujungiamos į vientisą erdvę. Deja, net ir tokiu atveju, kuomet nelieka sienų, erdvė vizualiai vis tiek atrodo maža. Laimei, yra keletas gudrybių, kuriomis pasinaudojus, galima padidinti valgomojo erdvę. Štai pirmiausia, jei jūsų valgomajam skirta zona yra maža, rinkitės šviesius, lengvus baldus, taip pat prie jų derinkite minimalistinius stalviršius, elegantiškus šviestuvus. Mažesnę erdvę vizualiai praplės užuolaidos su horizontaliais raštais. Priešingu atveju, jei valgomojo kambarys yra pakankamai erdvus, nebijokite jame pastatyti kiek sunkesnius, tamsesnius baldus, kurie suteiks jaukumą ir didingumą, o užuolaidos lai būna išmargintos vertikaliais raštais ar linijomis.

Šviestuvų – su saiku

Kad ir kaip norėtumėte nusipirkti visus gražiausius pasaulio šviestuvus ir jais apstatyti savo valgomąjį – nedarykite to: mažiau yra daugiau. Ypač tuomet, jei valgomojo ir virtuvės erdvė yra vientisa. Prieš įsirengdami valgomąjį, turite įvertinti, kiek ir kokių šviestuvų Jums reikės: suplanuokite, kur tiksliai bus Jūsų darbo vieta, jei teks dirbti valgomajame, apgalvokite, kurią valgomojo dalį norite apšviesti labiau, o kurią – mažiau. Taip pat, nesirinkite tokių šviestuvų, kurie trukdytų laisvam judėjimui kambaryje ar varžytų Jūsų ar svečių judesius. Atminkite, šviestuvai yra tikros interjero pažibos, bet tik tuomet, jeigu jų yra ne per daug.

Valgomasis – antrasis šeimininkų veidas

Kad ir kiek investuotumėte į kitas būsto patalpas, pavyzdžiui, vonios kambarį ar miegamąjį, valgomasis vis tiek išliks ta vieta, kuri atspindės Jūsų pasaulėžiūrą ir stiliaus pojūtį. Baldai, traukiantys akį, mažytės detalės ir šviestuvo elegancija užtikrins, kad Jūsų valgomojo kambario interjeras būtų originalus, jaukus ir išbaigtas.